Ozonowanie jako skuteczny sposób na szczura. Do akcji został wykorzystany generator ozonu, który zadziałał jako odstraszacz. Szczury nie tolerują zapachu ozonu a nawet można powiedzieć że się go bardzo boją. Dlatego wynoszą się z takich pomieszczeń bo zapach ozonu traktują jako zagrożenie.

Ten film opowiada o jednej z naszych akcji, podczas której zabezpieczaliśmy budynek przed szczurami. Problem był duży ponieważ szczury przedostawały się do budynku rurami kanalizacyjnymi. Walka polegała na zastosowaniu kilku metod. Bardzo ważnym elementem było zamontowanie zasuwy burzowej, która zabezpiecza budynek przed przedostawaniem się gryzoni. Kolejny element to OZONOWANIE RUR - to bardzo ważny i skuteczny zabieg. Szczury nie akceptują ozonu i uciekają z tych miejsc gdzie zostało wykonane ozonowanie.

Ten film to relacja z akcji, na której jak wynikało z opisu klientki miałem złapać ogromnego szczura. Potrzebna była odpowiednia przynęta oraz odpowiednia pułapka na szczury. Jak złapać szczura giganta? Tak samo jak każdego innego, trzeba być bardziej przebiegłym niż on. Ale czy to szczur ?

Obowiązkowa deratyzacja, którą powinni wykonać właściciele nieruchomości. Należy pamiętać, że trutka powinna być rozłożona w specjalnych karmikach deratyzacyjnych lub jak kto woli w stacjach deratyzacyjnych. Takie akcje odbywają się dwukrotnie w ciągu roku w miesiącach kwiecień i wrzesień.

Pompa ciepła to kolejne dziwne miejsce gdzie przyszło mi likwidować gniazdo os. W tym przypadku likwidacja gniazda os odbyła się metodą chemiczną a następnie gniazdo zostało usunięte. Gniazdo os znajdowało się w pompie ciepła i zostało znalezione przez właścicieli przez przypadek. Mimo to, że każda pompa ciepła jest dość szczelnym urządzeniem to jednak osy znalazły miejsce, którym dostały się do środka i zbudowały piękne, duże gniazdo.

Ozon ma duże zastosowanie w likwidacji nieprzyjemnych i uciążliwych zapachów. Dezynfekcja ozonem bardzo skutecznie likwiduje zapach stęchlizny, pleśni oraz zapachy, które pozostały po codziennym bytowaniu poprzednich właścicieli. Mam tu na myśli chociażby zapachy, które pozostały po gotowaniu czy smażeniu albo zapach dymu papierosowego.

likwidacja zapachów

Jak zlikwidować szczury w piwnicy a dokładnie jak złapać szczura? Będziemy testować żywo-łapki lub inaczej łapacze na szczury i sprawdzimy jak reagują gryzonie na ustawienie tych urządzeń w piwnicy. Często słyszę pytanie od klientów jaka pułapka na szczury jest najlepsza i zapewniam że odpowiedz nie jest prosta. Obejrzyjcie film aby poznać odpowiedź.

Szerszenie to trudne zlecenie i niebezpieczny problem. Bywają lata gdzie zgłoszenia z prośbą o usunięcie gniazda są codziennością. Znajdujemy takie gniazda w opuszczonych szopach, pergolach, w drewutniach ale również na strychach. Bardzo często likwidowałem gniazda w starych pniach lub nawet w ziemi gdzie szerszenie bardzo dobrze się zadomowiły wykorzystując w tym celu szczurzą norę.

likwidacja gniazd szerszeni

Ozonowanie to dobry sposób na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Często biura nieruchomości zlecają mi ozonowanie pomieszczeń zanim zaprezentują nieruchomość nowemu klientowi. Ozonowaniem można usunąć grzyb na ścianie, pleśń ale też wirusy. Bardzo często otrzymuje zlecenie usunięcia zapachu dymu papierosowego z pomieszczeń.

Deratyzacja czyli proces lub zabiegi, które mają na celu zlikwidowanie lub odstraszenie gryzoni z naszego domu lub firmy. Najczęściej polega to na rozłożeniu w otoczeniu danego obiektu stacji deratyzacyjnych ( karmików deratyzacyjnych ), które wyposażone są w środki biobójcze.

Czytaj więcej...

Likwidacja gniazda os odbyła się na zlecenie wspólnoty mieszkaniowej w Poznaniu. Usuwanie gniazda nie obyło się bez walki, osy atakowały i trzykrotnie zostałem ukąszony. Jak usunąć gniazdo os ? Można to zrobić tak jak w tym filmie chemicznie ale jeśli gniazdo jest podwieszone gdzieś pod sufitem to można też mechanicznie. Jeśli macie Państwo podobny problem z osami lub szerszeniami to proszę dzwonić pod numer
501-028-779. Działamy w Poznaniu i okolicach.

Wiele by można powiedzieć o zaletach jakie ma OZON. Zarówno w zabiegach kosmetycznych jak i dezynfekcji pomieszczeń. To bardzo skuteczna metoda w walce z wirusami a to w tej chwili temat numer jeden.

ozonowanie pomieszczeń

Niewiarygodna ilość pluskiew w mieszkaniu odzyskanym po nieuczciwych lokatorach. To trochę nietypowa akcja bo odpluskwianie zakończyło się na jednym zabiegu. Usuwanie pluskiew odbyło się metodą opryskową i metodą ULV. Metoda ULV to bardzo skuteczna metoda ale musi być wykonana bardzo dokładnie. Likwidacja pluskiew to trudny zabieg wymagający doświadczenia. Po tygodniu od naszego zabiegu klientka rozpoczęła remont mieszkania a wszystkie meble zostały wywiezione i zlikwidowane.

Jak walczyć z pluskwą ? Dzisiaj chciałbym opisać kilka sytuacji związanych z pluskwą a dokładnie opowiem o zleceniach jakie miałem okazje wykonać w mieszkaniach, gdzie właściciele próbowali sami walczyć z tym problemem.Walka z pluskwą bez odpowiedniej wiedzy teoretycznej jak i praktycznej jest nieskuteczna i może doprowadzić do ogromnego wzrostu ich liczebności a nieumiejętne stosowanie środków chemicznych może być niebezpieczne dla ludzi.

usuwanie pluskiew

Usuwanie gniazd szerszeni to często wykonywane przez nas zadanie. Zwalczanie szerszeni w tym przypadku zostało wykonane za pomocą środka chemicznego mojego pomysłu. Na szerszenie można użyć też gotowe środki takie jak gaśnica na szerszenie ale ja używa środek, który przygotowuję osobiście.

Do walki z kuną stosujemy bardzo proste rozwiązanie, które polega na montażu specjalnych daszków ochronnych stanowiących bardzo trudną do pokonania przeszkodę dla kuny domowej. Stosujemy to rozwiązanie z dużym sukcesem i cieszy się ono bardzo dobrą opinią wśród naszych klientów.

jak się pozbyć kuny

Jak odstraszyć szerszenie z poddasza to często zadawane pytanie i prawie słyszę je za każdym razem gdy dzwoni klient . Również często słyszę np. czego boją się szerszenie i moja odpowiedz jest może mało oryginalna ale zgodna z prawdą ... tylko chemii !!! Sprey na szerszenie lub jak kto woli gaśnica na szerszenie to dosyć skuteczne środki którymi możemy się posłużyć . Ja jednak polecam wezwać specjalistyczną firmę bo proszę pamiętać że użądlenie szerszenia jest bolesne i niebezpieczne . Likwidacja gniazda szerszeni to nie taka prosta sprawa i może być niebezpieczne .

Odpluskwianie metodą ULV to skuteczna chemiczna metoda likwidacji pluskwy. Zabieg ten polega na rozpyleniu w pomieszczeniu drobnej zimnej mgiełki ze środkiem chemicznym. Służy do tego specjalistyczne urządzenie zwane opryskiwaczem ULV.

odpluskwianie Poznań

Pluskwy w mieszkaniu to ogromy problem i jest wiele firm, które zajmują się takimi zabiegami. Odpluskwianie to bardzo skomplikowany zabieg i każda firma ma swoją technikę popartą własnym doświadczeniem. Pluskwy w tapczanie - tam należy zacząć poszukiwania jeśli chcemy się upewnić czy mamy w naszym domu pluskwę.

Czytaj więcej...

Pluskwa to bardzo trudny przeciwnik i nawet jeśli wytoczysz przeciwko niemu ciężkie chemiczne działa to i tak możesz przegrać. Zwalczanie pluskwy wymaga wiedzy, doświadczenia, umiejętnego doboru środków i metod. Nawet jeśli pokonasz dorosłe osobniki to i tak ich jaja zostaną. Za chwile pojawią się młode osobniki. Jeśli nie powtórzysz zabiegu to wszystko zaczyna się od nowa. Jak sobie radzić w takich sytuacjach?

zwalczanie insektów

Likwidacja gniazda os. Gniazdo znajdowało się w pomieszczeniu gospodarczym w jednym z poznańskich bloków. Pojechałem na tą akcję bez stroju ochronnego więc musiałem użyć środek chemiczny.

Znamy ten problem i walczymy z nim skutecznie. Zwalczamy szczury i myszy zarówno u osób prywatnych jak i w firmach, restauracjach czy pensjonatach. Ze względu na skuteczność współpracujemy z hodowcami zwierząt, a także ze stadninami. Często się zdarza, że ten problem pojawia się w przedszkolach czy szkołach a nie można pozwolić żeby nasze dzieci były z tego powodu zagrożone. Walka ze szczurami to prawdziwa psychologiczna dedukcja bo są sprytne, zwinne i bardzo inteligentne.

odszczurzanie

 Ta akcja polegała na wywiezieniu złapanych szczurów z przedszkola. Szczury wyszły prawdopodobnie muszlą WC lub szybem wentylacyjnym. Nie zabijamy z zimną krwią nawet szczurów dlatego postanowiliśmy zwrócić im wolność.

deratyzacja

Usuwanie gniazd os to naprawdę niebezpieczna operacja zwłaszcza dla osób uczulonych na jad tego owada. Samodzielna próba usunięcia gniazda może zakończyć się wizytą w szpitalu. Osy potrafią bardzo powoli lecz sukcesywnie budować swoje gniazdo albo pojawiają się nagle oblewając elewacje naszego domu całym rojem.

likwidacja gniazd os

W piwnicy została wykonana jakiś czas temu deratyzacja polegająca na rozłożeniu karmików deratyzacyjnych (stacji deratyzacyjnych) . Moim zadaniem było sprawdzić czy była to skuteczna deratyzacja. Co się okazało ? zobaczcie sami !

deratyzacja