POGOTOWIE WODNO-KANALIZACYJNE

Nasz nowy film opowiadający o tym jak udrożnić kanalizację w sytuacji kiedy zapchana jest butelką. Takie sytuację się zdarzają i zawsze mnie zastanawia dlaczego to się stało i kto wpadł na taki pomysł.

Jedna z naszych szybkich akcji zimowych. Kiedy temperatury spadają poniżej zera to niestety często jesteśmy wzywani do takich awarii.

Bardzo często zdarza się że korzenie wrastają w rury kanalizacyjne tworząc zatory. Nie wystarczy w takim przypadku przepchać rury spiralą ręczną lub mechaniczną, ponieważ zator utworzy się ponownie w bardzo krótkim czasie. Korzenie należy wyciąć specjalistycznym sprzętem.

 

Szczury w kanalizacji to niestety dość powszechny problem. Często te dwa słowa albo można powiedzieć dziedziny musimy połączyć na jednym zleceniu.

deratyzacja kanalizacji

Czyszczenie kanalizacji lub jak kto woli udrażnianie kanalizacji może okazać się niebezpieczne w skutkach. Na filmie możecie Państwo zobaczyć efekty niewłaściwych działań, które przyczyniły się do uszkodzenia kanalizacji ( przewiercona rura kanalizacyjna ). Również niewłaściwe użyta i zerwana spirala do czyszczenia kanalizacji może spowodować w przyszłości wiele problemów takich jak regularne zapychanie kanalizacji.

Co jakiś czas mamy wezwanie do uszkodzonej rury - mam tu na myśli głównie przewiercenie. Takie uszkodzenia powstają w czasie remontów lub po prostu wydawałoby się podczas prostej czynności np. przymocowanie haczyka na ręczniki w łazience.

przewiercona rura

Często jest tak, że awaria wodna lub po prostu zalanie może się zdarzyć nawet wtedy jeśli niedawno przeprowadziliśmy remont. Powody mogą być różne ale najczęściej to słaba jakość wykorzystanych materiałów lub brak umiejętności fachowca.

mokra ściana

Częstym problemem jaki mamy do usunięcia to problem zapchanej kanalizacji. Najczęstszą przyczyną niedrożnej kanalizacji jest niewłaściwe jej używanie a dokładniej mówiąc wrzucamy tam rzeczy, które nie powinny tam trafiać.

udrażnianie kanalizacji

 Woda i ujemna temperatura zrobiły swoje Skala zniszczeń w tym budynku była ogromna. W tym konkretnym przypadku rury popękały z powodu niezamkniętych okien oraz zmniejszenia mocy ogrzewania na korytarzach w celach oszczędnościowych.

Cały czas pełnimy dyżury jako pogotowie wod – kan w Poznaniu. Często podczas tych dyżurów jesteśmy wzywani do czyszczenia kanalizacji deszczowej. Odprowadzenie wody deszczowej to bardzo ważne zagadnienie i duży problem jeśli chodzi o prawidłowe funkcjonowanie domu.

czyszczenie kanalizacji deszczowej