POGOTOWIE WODNO-KANALIZACYJNE

Deratyzacja i kanalizacja. Szczury w kanalizacji


Szczury w kanalizacji to niestety dość powszechny problem. Często te dwa słowa albo można powiedzieć dziedziny musimy połączyć na jednym zleceniu.

Niedawno miałem okazje wykonać takie zlecenie dla klienta koło Poznania. Kolejne zlecenie - kolejny problem, który trzeba usunąć. Klient podejrzewał, że kanalizacją wchodzą do domu gryzonie a czynności zabezpieczające, które zostały wykonane przez firmę DDD są nieskuteczne. Po wstępnym rozpoznaniu już na miejscu wiedziałem, że problem jest poważny i niestety należy zrobić dużo więcej niż zostało do tej pory zrobione. Dotychczasowe zabiegi ograniczały się tylko do rozłożenia karmików deratyzacyjnych, rozmieszczona została trutka w studzienkach kanalizacyjnych znajdujących się na posesji oraz żywo łapki w pomieszczeniach. Niby wszystko zostało przeprowadzone zgodnie ze sztuką i z zasadami DDD ale jednak szczury wchodzą a raczej są słyszane w rurach kanalizacyjnych. Przystąpiliśmy do działania i pierwszym najważniejszym posunięciem była decyzja o założeniu "zasuwy burzowej". Jest to specjalna nakładka, którą zakłada się na rurę kanalizacyjną. Najpierw musimy dostać się do rury kanalizacyjnej potem musimy wyciąć kawałek tej rury i w to miejsce założyć zasuwę burzową. Zasuwa zabezpiecza dom przed cofnięciem się nieczystości w przypadku zalania studzienki kanalizacyjnej w skutek dużych opadów deszczu i co najważniejsze zabezpiecza dom przed gryzoniami ponieważ specjalna klapka otwiera się tylko w jednym kierunku. Gryzonie, które chciałby dostać się do naszego domu natrafiają na przeszkodę nie do przejścia. Należy pamiętać aby klapka znajdująca się w zasuwie była metalowa. Następna czynność to czyszczenie rur kanalizacyjnych przy użyciu myjki ciśnieniowej oraz inspekcja kamerą w celu znalezienia ewentualnych uszkodzeń. Szczury znajdujące się w kanalizacji mogą narobić wiele uszkodzeń ale co najgorsze prędzej czy później zaczynają wychodzić przez miskę sedesową do łazienki lub potrafią dostać się pod brodzik prysznicowy przegryzając często stosowane połączenie giętkie ( rurę harmonijkową ). Po tych wszystkich czynnościach został jeszcze nam przegląd karmików deratyzacyjnych założonych przez poprzednią firmę DDD i wymiana preparatów w studzienkach rewizyjnych. Niestety stwierdziłem że karmiki były bardzo zaniedbane, brudne a preparaty w studzienkach mocno spleśniałe. Uważam, że jeśli firma DDD rozpoczyna akcje walki z gryzoniami w danej nieruchomości lub w firmie to powinna regularnie dbać i doglądać karmiki deratyzacyjne. To samo dotyczy środków, które umieszczamy w studzienkach rewizyjnych, spleśniałe nie spełniają swojego zadania. Pierwszy etap za nami. Zrobiliśmy wszystko co powinno być zrobione już dawno i mogę z czystym sumieniem zagwarantować klientowi, że efekty przyjdą szybko. Postanowiliśmy, że zjawimy się za dwa tygodnie w celu sprawdzenia czy trutka jest pobierana bo to bardzo ważny wskaźnik w całym procesie deratyzacyjnym no i czy hałasy dobiegające z rur ucichły. Za dwa tygodnie przeprowadzimy jeszcze jeden ważny zabieg, który jest wykonywany bardzo rzadko a jest rewelacyjnie skuteczny. Ale o tym w następnej relacji.

DERATYZACJA POZNAŃ | TEL. 501 028 779
Witold Goliński

Dodane przez Witold Goliński

Branżą wodno-kanalizacyjną zajmuję się od wielu lat. Rozszerzenie usług o branżę DDD wynikło z potrzeb podczas prac wodno-kanalizacyjnych gdy często dochodziło do wycieku nieczystości a jedynym i skutecznym sposobem było przeprowadzenie dezynfekcji w celu pozbycia się bakterii oraz przykrego zapachu. POGOTOWIE WODNO-KANALIZACYJNE POZNAŃ | DEZYNFEKCJA POZNAŃ TEL 501 028 779