POGOTOWIE WODNO-KANALIZACYJNE

Kanalizacja deszczowa - czyszczenie


Cały czas pełnimy dyżury jako pogotowie wod – kan w Poznaniu. Często podczas tych dyżurów jesteśmy wzywani do czyszczenia kanalizacji deszczowej. Odprowadzenie wody deszczowej to bardzo ważne zagadnienie i duży problem jeśli chodzi o prawidłowe funkcjonowanie domu.

Nasze domy często budujemy poniżej poziomu ulicy co powoduje że w czasie deszczu woda dostaje się na naszą działkę. Jeśli jest źle odprowadzona np.w skutek wadliwie wykonanej instalacji deszczowej lub w skutek zapchania instalacji odpływowej wtedy zalewa nam garaż lub dom. Najczęściej jednak są to interwencje, które polegają na udrożnieniu kanalizacji. Do naszej kanalizacji dostają się liście, szyszki, małe patyki, papier, torby foliowe itd. To wszystko dostaje się wraz z wodą deszczową lub przenoszone przez ptaki na dach wpadają do rynny .Do kanalizacji dostaję się też piasek, który potrafi osadzać się na dnie rury tworząc zatory. Często też dostają się korzenie drzew lub po prostu wrastają w rurę wykorzystując najmniejsze pęknięcie lub nieszczelność na łączeniu. Regularne czyszczenie kanalizacji deszczowej to bardzo ważna czynność i należy wykonywać ją przynajmniej raz w roku i nie myślę tu o konieczności wzywania firmy wodno-kanalizacyjnej ale o regularnym czyszczeniu rynien, kratek odpływowych, syfonów itp. Jeśli jednak nie możemy sobie poradzić to taką usługę można zlecić firmie wod-kan. Czyszczenie odbywa się poprzez wprowadzenie do zatkanej rury ( kanalizacji ) spirali elektrycznej lub możemy to zrobić wykorzystując urządzenie ciśnieniowe. Podczas czyszczenia kanalizacji ważne jest żeby w miarę możliwości wyciągnąć tkwiące tam elementy powodujące zator lub rozbicie ich w taki sposób żeby swobodnie popłynęły dalej i nie powodowały dalszych zatorów. Z takim problemem najlepiej zgłosić się do hydraulika, pogotowia kanalizacyjnego lub firmy wod-kan.

CZYSZCZENIE KANALIZACJI POZNAŃ | TEL. 501 028 779
Witold Goliński

Dodane przez Witold Goliński

Branżą wodno-kanalizacyjną zajmuję się od wielu lat. Rozszerzenie usług o branżę DDD wynikło z potrzeb podczas prac wodno-kanalizacyjnych gdy często dochodziło do wycieku nieczystości a jedynym i skutecznym sposobem było przeprowadzenie dezynfekcji w celu pozbycia się bakterii oraz przykrego zapachu. POGOTOWIE WODNO-KANALIZACYJNE POZNAŃ | DEZYNFEKCJA POZNAŃ TEL 501 028 779