ozonowanie mieszkania Poznań

OZONOWANIE POMIESZCZEŃ POZNAŃ


OZONOWANIE POZNAŃ. DEZYNFEKCJA OZONEM

Nasza firma wykonuje zabiegi ozonowania w Poznaniu wykorzystując w tym celu nowoczesne i profesjonalne generatory ozonu o bardzo dużej wydajności a nasi pracownicy to certyfikowani fachowcy. Zabiegi ozonowania wykonujemy na terenie Poznania i okolic zarówno dla osób indywidualnych jak i dla właścicieli pensjonatów, domów wczasowych oraz w domkach letniskowych. Zabiegi ozonowania to doskonała metoda żeby pozbyć się szkodliwych substancji chemicznych, które znajdują się w różnego rodzaju materiałach budowlanych, a które wykorzystujemy do remontu naszych domów lub mieszkań.

Ozon jest gazem o silnych właściwościach utleniających i dezynfekcyjnych co powoduje, że doskonale nadaje się do usuwania bakterii, wirusów, mikroorganizmów, zarodników grzybów i pleśni w zawilgoconych pomieszczeniach. Przywraca czystość mikrobiologiczną w ozonowanym pomieszczeniu dlatego bardzo dobrze wykorzystuje się go do dezynfekcji środków transportu, poczekalni, gabinetów kosmetycznych i lekarskich, biur, pensjonatów, szatni sportowych, siłowni. Zabieg ozonowania można zastosować w celu pozbycia się uciążliwych zapachów zarówno w domu lub firmie, dzięki ozonowaniu pozbywamy się alergenów, które tak źle wpływają na niektóre osoby. Zabieg taki musi wykonać firma, która posiada wiedzę w tym temacie ponieważ ozon jest gazem niebezpiecznym i należy zachować pewne środki bezpieczeństwa.

CO TO JEST OZON?

OZON - Tritlen O3 to alotropowa odmiana tlenu. Składa się z cząsteczek trójatomowych i ma charakterystyczną niebieskawą barwę. Ozon jest gazem bardzo nietrwałym, rozpuszcza się w wodzie i jest niepalny ( może jednak podtrzymywać proces spalania ). Posiada charakterystyczny zapach często określany jak po burzy. Ozon jest gazem bardzo nietrwałym a jego połowiczny rozpad zaczyna się po około 20 minutach, rozpada się wówczas z cząsteczki O3 na O2 i jednoatomowe O. Ozon to doskonały środek dezynfekcyjny a jego działanie polega na łączeniu się ze szkodliwymi substancjami znajdującymi się w powietrzu i powoduje ich utlenianie. Doskonale likwiduje bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie, roztocza oraz wiele innych substancji chemicznych

 

ZASTOSOWANIE OZONU

- Neutralizacja alergenów

Ozonowanie to bardzo skuteczny sposób na zlikwidowanie wszystkich alergenów, które są w naszym domu a które tak bardzo uprzykrzają nam życie. Dzięki ozonowaniu możemy pozbyć się także zarodków grzybów i pleśni a także pyłków roślin. To bardzo bezpieczna i skuteczna metoda na zdrowe i czyste środowisko w domu, tak ważne dla osób z alergicznymi problemami.

- Usuwanie zapachów i szkodliwych substancji po remoncie

Żeby wyremontować mieszkanie musimy zastosować wiele materiałów budowlanych, które niestety zawierają w sobie dużo szkodliwych substancji chemicznych. Szkodliwa chemia może znajdować się zarówno w farbach, substancjach gruntujących, różnego rodzaju gładziach gipsowych a nawet panelach podłogowych czy też w meblach. Często jest tak, że przez wiele tygodni po remoncie po założeniu paneli lub wymianie mebli czujemy nieprzyjemny zapach i przebywanie w takim mieszkaniu jest dla nas nieprzyjemne i szkodliwe. Częste objawy to ból głowy, duszności, problemy ze spaniem. Ozonowanie to bardzo dobre rozwiązanie na takie problemy ponieważ ozon neutralizuje szkodliwe lotne substancje chemiczne zarówno w chemii budowlanej jak i w meblach.

- Ozonowanie pensjonatów, ozonowanie hoteli, ozonowanie domków letniskowych

Ozon skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy, które po sobie zostawił klient, turysta lub poprzedni lokator albo właściciel. Możemy skutecznie zlikwidować zarówno nieprzyjemne zapachy fizjologiczne a także zlikwidować zapach dymu papierosowego. Dodatkowo zyskujemy zdezynfekowane pomieszczenie i czyste zdrowe powietrze. Zabieg ozonowania wykonujemy często w domkach kempingowych, letniskowych przed rozpoczęciem sezonu turystycznego w celu zlikwidowania przykrego zapachu stęchlizny.

- Ozonowanie po zalaniach lub po awariach kanalizacyjnych

Bardzo często wykonujemy zabieg w pomieszczeniach po zalaniach i awariach kanalizacyjnych. Ozon zabija wszystkie szkodliwe i niebezpieczne substancje. Po takich awariach zwykłe zabiegi polegające na umyciu powierzchni nie są wystarczające i występuje bardzo duże prawdopodobieństwo skażenia powierzchni lub pomieszczenia a co za tym idzie duże zagrożenie dla ludzi.

- Ozonowanie gabinetów lekarskich, kosmetycznych i poczekalni.

To właśnie w tych miejscach występuje ogromne zagrożenie możliwością zarażenia się szkodliwymi drobnoustrojami, wirusami, bakteriami ze względu na dużą rotacje klientów, pacjentów. To ogromne zagrożenie także dla personelu i ozonowanie to doskonała metoda na zmniejszenie tego niebezpieczeństwa. Nasza firma WIGO SERWIS na stałe współpracuje z gabinetami i przychodniami lekarskimi.

- Ozonowanie przedszkoli

Zabieg ozonowania przedszkola wykonujemy regularnie zawsze w dzień wolny kiedy w przedszkolu nie ma dzieci i personelu. Regularne ozonowanie przedszkoli w znacznym stopniu może zmniejszyć ilość infekcji i zakażeń. Podczas ozonowania zostają zdezynfekowane powierzchnie a także zabawki, książki i inne akcesoria znajdujące się w przedszkolu.

-Ozonowanie samochodów, ozonowanie klimatyzacji, odgrzybianie klimatyzacji
Ozonowanie samochodów i klimatyzacji to bardzo częsty i konieczny zabieg zalecany przynajmniej dwa razy do roku. Jak powszechnie wiadomo urządzenia klimatyzacyjne to rewelacyjne miejsce dla rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych. Regularna dezynfekcja ozonem pozwala usunąć i oczyścić te urządzenia z drobnoustrojów.

OZONOWANIE POZNAŃ | TEL. 501 028 779
Witold Goliński

Dodane przez Witold Goliński

Branżą wodno-kanalizacyjną zajmuję się od wielu lat. Rozszerzenie usług o branżę DDD wynikło z potrzeb podczas prac wodno-kanalizacyjnych gdy często dochodziło do wycieku nieczystości a jedynym i skutecznym sposobem było przeprowadzenie dezynfekcji w celu pozbycia się bakterii oraz przykrego zapachu. POGOTOWIE WODNO-KANALIZACYJNE POZNAŃ | DEZYNFEKCJA POZNAŃ TEL 501 028 779