odszczurzanie, zwalczanie szczurów

Deratyzacja, zwalczanie szczurów, myszy, likwidacja gryzoni


Znamy ten problem i walczymy z nim skutecznie. Zwalczamy szczury i myszy zarówno u osób prywatnych jak i w firmach, restauracjach czy pensjonatach. Ze względu na skuteczność współpracujemy z hodowcami zwierząt, a także ze stadninami. Często się zdarza, że ten problem pojawia się w przedszkolach czy szkołach a nie można pozwolić żeby nasze dzieci były z tego powodu zagrożone. Walka ze szczurami to prawdziwa psychologiczna dedukcja bo są sprytne, zwinne i bardzo inteligentne.

Likwidacja szczurów to dzisiaj wielki przemysł. Posiadamy wiele możliwości żeby walka z nimi była skuteczna. Nowoczesne trutki to zarówno kostki woskowe lub pasty, substancje, które dodaje się do wody i wystawia w formie poideł. Możemy wykorzystywać łapki zarówno te, które uśmiercają szczura czy mysz ale też bardziej humanitarne te, które łapią żywcem. Ale nic nie zastąpi doświadczenia i wiedzy jakie posiadają firmy DDD bo trzeba wiedzieć jak wyłożyć trutkę albo gdzie postawić łapkę a najlepiej znaleźć miejsce gdzie wchodzi szczur do domu a to trudne zadanie. A dlaczego z nimi walczymy ?

- zanieczyszczają powierzchnie odchodami

- zanieczyszczają żywność w naszych domach, firmach czy magazynach

- powodują uszkodzenia w naszych instalacjach ( elektronicznych, elektrycznych, wodnych )

- mogą uszkodzić kanalizację

- niszczą ściany i elementy drewniane

- często żeby dostać się do domu niszczą izolacje zarówno cieplną jak i przeciw wilgociową

- roznoszą choroby na swoim ciele

- powodują strach u niektórych ludzi

- mogą być niebezpieczne

 

Jeśli jesteś właścicielem firmy lub nieruchomości to zabezpieczenie przed nimi należy do Twoich obowiązków.

Zgodnie z art.22ust.1pkt2 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi ( Dz.U.z2008rNr234poz.1570 ze zmianami ) właściciel, posiadacz, lub zarządzający nieruchomością obowiązani są utrzymywać ją w należytym stanie higieniczno-sanitarnym w celu zapobiegania zakażeniom i chorobom zakaźnym, w szczególności zwalczać gryzonie, insekty i szkodniki.

 

SZCZUR - ciekawostki

- zęby szczura rosną 2-3mm w ciągu doby czyli szczur musi je ścierać

- szczur przeciśnie się przez otwór którego wielkość to 13mm a myszy wystarczy 6mm

- szczur potrafi skoczyć na beton z wysokości 5 m ale obserwowano już skoki na miękkie podłoże z wysokości 3 piętra

- potrafi spinać się po pionowej ścianie

- szczur wędrowny może mieć w ciągu roku 50 potomków

- samica szczura może przechowywać w sobie nasienie samca i jeśli zajdzie taka potrzeba doprowadzi do samozapłodnienia

 

KRET

To prawdziwe utrapienie właścicieli przydomowych trawników i ogródków działkowych. Profesjonalny kopacz i choć jest pożytecznym stworzeniem bo zjada owady, dżdżownice drobne ssaki to naprawdę potrafi solidnie zniszczyć nasz trawnik czy ogródek i dlatego jest bardzo nielubiany. Lubimy walkę z tym stworzeniem bo to przyjemna praca na świeżym powietrzu i przeważnie poza miastem. Zwalczamy krety w całym powiecie poznańskim i robimy to skutecznie. Najskuteczniejszą metodą to metoda gazowania ale możemy to zrobić też w inny sposób ale to wymaga czasu. W sezonie mamy wiele wezwań w tym temacie a kret to też wymagający przeciwnik.

 

KRET – ciekawostki

- ruja trwa od marca do maja

- samce walczą o samice

- kopiec kreta może mieć nawet 2m

- kopie bardzo szybko 12-13 m/h

- oczy kreta mają 1mm średnicy

 

ODSZCZURZANIE POZNAŃ | TEL. 501 028 779
Witold Goliński

Dodane przez Witold Goliński

Branżą wodno-kanalizacyjną zajmuję się od wielu lat. Rozszerzenie usług o branżę DDD wynikło z potrzeb podczas prac wodno-kanalizacyjnych gdy często dochodziło do wycieku nieczystości a jedynym i skutecznym sposobem było przeprowadzenie dezynfekcji w celu pozbycia się bakterii oraz przykrego zapachu. POGOTOWIE WODNO-KANALIZACYJNE POZNAŃ | DEZYNFEKCJA POZNAŃ TEL 501 028 779