Ozonowanie kanalizacji. Deratyzacja ozonem


Deratyzacja czyli proces lub zabiegi, które mają na celu zlikwidowanie lub odstraszenie gryzoni z naszego domu lub firmy. Najczęściej polega to na rozłożeniu w otoczeniu danego obiektu stacji deratyzacyjnych ( karmików deratyzacyjnych ), które wyposażone są w środki biobójcze.

Walka z gryzoniami to dosyć skomplikowany proces i niestety często przegrywamy z ich inteligencją i sprytem. Gryzonie ( szczury ) posiadają niezwykłą umiejętność przetrwania i dostosowania się do najtrudniejszych sytuacji. Niestety są w naszym otoczeniu od tysięcy lat bo należy pamiętać, że człowiek nieświadomie zaprasza je do siebie przez nieumiejętne gospodarowanie odpadami. Do naszych śmietników wyrzucamy duże ilości jedzenia, dokarmiamy ptaki wysypując jedzenie na trawniki i to wystarczy żeby szczury trzymały się blisko nas. Szczur potrafi dostać się do naszego budynku przez otwór wielkości 1,5 cm a mysz 0,5 cm dzięki specjalnej budowie kości głowy, która potrafi się składać w momencie przeciskania przez szczelinę. Bardzo chętnie dostają się do naszego domu przez kanalizację a mają tam doskonałe warunki do życia i ogromne ilości jedzenia. Kto z nas nie wyrzucał do ubikacji resztek jedzenia choćby pozostałości z obiadu, niezjedzonej zupy?. Szczury w kanalizacji to bardzo duży problem i niestety bardzo częsty a walka z nimi jest trudna. Potrafią doskonale pływać, sprawnie się wspinają, są dobrymi skoczkami i mogą być agresywne a w chwili zagrożenia atakują. Szybko uodparniają się na trutki wystawiane w nieumiejętny sposób w piwnicach, firmach, sklepach. Opisywałem niedawno zdarzenie dotyczące szczura w kanalizacji, które można przeczytać na naszym blogu w artykule „DERATYZACJA I KANALIZACJA” Po dwóch tygodniach zjawiliśmy się jeszcze raz w tym samym mieszkaniu żeby wykonać ostatni zabieg, który polega na ozonowaniu rur kanalizacyjnych.

OZONOWANIE RUR KANALIZACYJNYCH - jesteśmy chyba jedną z niewielu firm, które wykonują taki zabieg a można go wykonać zarówno w domu jednorodzinnym jak i w firmie czy pensjonacie. Szczury nienawidzą zapachu ozonu a skoro oddychają powietrzem tak jak my to ozon jest dla nich niebezpieczny. Ozon wysusza pęcherzyki płucne i może doprowadzić do poważnych uszkodzeń a nawet śmierci. OZON zaciera ( likwiduje ) ślady feromonowe jakie pozostawiają szczury i często wolą one opuścić dany obiekt czując cały czas zagrożenie. Zabieg taki musi być przeprowadzany bardzo ostrożnie przy użyciu specjalistycznych generatorów ozonu i może to zrobić osoba przeszkolona. W tym celu musimy dostać się do rury kanalizacyjnej, której przekrój wynosi przynajmniej 110 mm. Możemy to zrobić odkręcając muszle sedesową w łazience lub dostać się do kanalizacji na zewnątrz budynku co niestety nie zawsze jest możliwe. Następnie podłączamy do kanalizacji generator wykorzystując w tym celu giętką rurę i rozpoczynamy ozonowanie. Ozonowanie skutecznie wypędza szczury z kanalizacji ale zabieg musi trwać odpowiednio długo aby uzyskać dość wysokie stężenie. Sam zabieg jest pracochłonny a stężenie ozonu w rurach musi być ciągle monitorowane. Ważne jest też żeby ozon docierał do rur przy umywalce czy prysznicu. Operator przeprowadzający zabieg ozonowania musi kontrolować poziom ozonu w pomieszczeniach i zapewnić bezpieczeństwo lokatorom czy pracownikom w firmie.

DERATYZACJA POZNAŃ | TEL. 501 028 779
Witold Goliński

Dodane przez Witold Goliński

Branżą wodno-kanalizacyjną zajmuję się od wielu lat. Rozszerzenie usług o branżę DDD wynikło z potrzeb podczas prac wodno-kanalizacyjnych gdy często dochodziło do wycieku nieczystości a jedynym i skutecznym sposobem było przeprowadzenie dezynfekcji w celu pozbycia się bakterii oraz przykrego zapachu. POGOTOWIE WODNO-KANALIZACYJNE POZNAŃ | DEZYNFEKCJA POZNAŃ TEL 501 028 779