Ozonowanie pomieszczeń. Usuwanie przykrych zapachów


Ozon ma duże zastosowanie w likwidacji nieprzyjemnych i uciążliwych zapachów. Dezynfekcja ozonem bardzo skutecznie likwiduje zapach stęchlizny, pleśni oraz zapachy, które pozostały po codziennym bytowaniu poprzednich właścicieli. Mam tu na myśli chociażby zapachy, które pozostały po gotowaniu czy smażeniu albo zapach dymu papierosowego.

W tym artykule nie będę wspominał o innych zdrowotnych aspektach ozonowania lecz chciałbym się skupić na właściwościach dezynfekcyjnych oraz na właściwościach dezodoryzacyjnych ozonu. W związku z tym, że ozon to jeden z silniejszych utleniaczy ma on właściwości wpływania na różne związki organiczne w taki sposób że nie maskuje on zapachu tak jak większość dezodorantów lecz trwale go usuwa. Zabieg ozonowania to bardzo dobre rozwiązanie jeśli chodzi o szybkie oczyszczenie i dezynfekcje takich pomieszczeń jak kina, teatry, szpitale, przychodnie. Zabiegom ozonowania mogą być poddane środki transportu publicznego ( tramwaje, autobusy, pociągi ) ale również taksówki lub karetki. Wykonując zabieg ozonowania możemy przy okazji zdezynfekować klimatyzacje w naszym domu. Po zabiegu uzyskujemy odświeżone pomieszczenie ale też zdezynfekowane bez grzybów, pleśni, roztoczy i bakterii. Wielu moich klientów prowadzących biura nieruchomości wykonuje zabieg ozonowania aby przygotować pomieszczenie do wynajmu czy sprzedaży. Ozonowanie sprawdza się również w branży turystycznej zwłaszcza w czasach KORONAWIRUSA. Właściciele domków letniskowych, pensjonatów czy hoteli ozonując pomieszczenia zapewniają bezpieczeństwo swoim gościom. Mieszkanie z nieprzyjemnym zapachem to raczej mało atrakcyjna oferta. Warto wykonywać zabieg ozonowania w sklepach, które handlują wyrobami wędliniarskimi lub surowym mięsem. W sklepach tych nieprzyjemny zapach może być trudny do usunięcia poprzez zwykłe umycie lady chłodniczej czy lodówki. Ozon z takimi zapachami radzi sobie doskonale. W branży spożywczej ozon sprawdza się również jako "środek" przedłużający termin do spożycia wędlin, owoców i warzyw. Często zdarza się, że w mieszkaniu, w którym przebywała osoba obłożnie chora nawet po umyciu wszystkich powierzchni i po wyrzuceniu mebli dalej wyczuwalny jest zapach towarzyszący tej osobie. Regularne ozonowanie pomieszczeń kuchennych w restauracjach, pensjonatach czy hotelach jest też uzasadnione ponieważ zapach oleju do smażenia lub inne zapachy powstające w czasie gotowania mogą przedostawać się do pokoi gościnnych powodując dyskomfort u gości. Chciałbym jeszcze wspomnieć że do naszego domu w czasie remontu dostają się bardzo szkodliwe substancje chemiczne, które źle wpływają na nasz układ odpornościowy i często mogą wywoływać alergie. Szkodliwe związki chemiczne znajdują się również w nowych meblach panelach środkach do czyszczenia itd. Ozon likwiduje lotne związki chemiczne wydostające się do naszego pomieszczenia z tych wszystkich przedmiotów poprawiając jakość powietrza. Zabiegi z wykorzystaniem ozonu to doskonała alternatywa dla chemii. Wystarczy po zabiegu wywietrzyć pomieszczenie lub mieszkanie i możemy być pewni że jesteśmy bezpieczni i nie ma zagrożenia, że chemia będzie działała na nasz organizm przez wiele dni lub tygodni. Ozon powstaje z powietrza i nie potrzebujemy żadnej substancji chemicznej do jego wytworzenia.

OZONOWANIE POZNAŃ | TEL. 501 028 779
Witold Goliński

Dodane przez Witold Goliński

Branżą wodno-kanalizacyjną zajmuję się od wielu lat. Rozszerzenie usług o branżę DDD wynikło z potrzeb podczas prac wodno-kanalizacyjnych gdy często dochodziło do wycieku nieczystości a jedynym i skutecznym sposobem było przeprowadzenie dezynfekcji w celu pozbycia się bakterii oraz przykrego zapachu. POGOTOWIE WODNO-KANALIZACYJNE POZNAŃ | DEZYNFEKCJA POZNAŃ TEL 501 028 779