DEZYNFEKCJA - DEZYNSEKCJA - DERATYZACJA

Usuwanie gniazd szerszeni, likwidacja szerszeni


Szerszenie to trudne zlecenie i niebezpieczny problem. Bywają lata gdzie zgłoszenia z prośbą o usunięcie gniazda są codziennością. Znajdujemy takie gniazda w opuszczonych szopach, pergolach, w drewutniach ale również na strychach. Bardzo często likwidowałem gniazda w starych pniach lub nawet w ziemi gdzie szerszenie bardzo dobrze się zadomowiły wykorzystując w tym celu szczurzą norę.

Szerszenie bardzo często zakładają swoje gniazda na osiedlach w blokach i to bardzo wysoko. Miałem okazję usuwać gniazda szerszeni, które były pod parapetem nawet na 7 piętrze. Jak wspomniałem są to trudne zlecenia i bardzo często musimy współpracować ze Strażą Miejską lub Strażą Pożarną. Do walki z szerszeniami wykorzystujemy głównie środki chemiczne no i akcesoria takie jak specjalistyczny kostium i maskę oraz różnego rodzaju opryskiwacze. Są miejsca gdzie używamy palnika gazowego z tego względu że w pobliżu znajdują się pasieki i nie chcemy używać środków chemicznych w obawie żeby nie zaszkodzić pszczołom. Akcja musi być przeprowadzona szybko bo niestety zdarza się, że szerszenie atakują operatora DDD. Z mojego doświadczenia wiem, że użądlenia są bardzo bolesne. Mogę zaświadczyć, że potrafią żądłem przebić całkiem solidne kostiumy ochronne. Nie zawsze usuwamy gniazdo wystarczy, że zatrujemy je skutecznie i spokojnie można je zostawić. Mam tu na myśli te gniazda, które znajdują się pod opierzeniem lub głęboko pod parapetem Lepiej zostawić bo ingerencja fizyczna ( dłubanie , skrobanie ) może uszkodzić opierzenie lub izolacje budynku. Ostatnie tego typu zlecenie mieliśmy na jednym z poznańskich osiedli na 4 piętrze. Pod opierzeniem zadomowiły się szerszenie i niepokoiły mieszkańców. Wykorzystaliśmy w tym celu zamgławiacz elektryczny ze środkiem chemicznym. Zamgławiacz ustawiliśmy na dachu budynku a strumień został skierowany w gniazdo szerszeni. Akcja była dlatego niebezpieczna bo nie mieliśmy na sobie odzieży ochronnej ze względu na temperaturę na zewnątrz ( 35stopni C ) a gruby strój ochronny nie przepuszcza powietrza. Gniazdo zostało zatrute strumieniem wychodzącym z zamgławiacza elektrycznego w kilka minut. Należy pamiętać, że jeszcze przez 2-3 godziny mogą wracać szerszenie. które były w terenie i mogą się gromadzić wokół gniazda zaniepokojone tym co się stało. To w tedy stają się bardzo agresywne i zabieg taki należy wykonywać w sposób umiejętny i bezpieczny. Jeśli wystąpi u Państwa taki problem to proszę nie próbować walczyć z nim we własnym zakresie bo skutki mogą być tragiczne. Są od tego specjalistyczne firmy a one wiedzą jak się za to zabrać.

USUWANIE GNIAZD SZERSZENI POZNAŃ | TEL. 501 028 779
Witold Goliński

Dodane przez Witold Goliński

Branżą wodno-kanalizacyjną zajmuję się od wielu lat. Rozszerzenie usług o branżę DDD wynikło z potrzeb podczas prac wodno-kanalizacyjnych gdy często dochodziło do wycieku nieczystości a jedynym i skutecznym sposobem było przeprowadzenie dezynfekcji w celu pozbycia się bakterii oraz przykrego zapachu. POGOTOWIE WODNO-KANALIZACYJNE POZNAŃ | DEZYNFEKCJA POZNAŃ TEL 501 028 779