POGOTOWIE WODNO-KANALIZACYJNE

Mokra ściana. Awaria rury w łazience


Często jest tak, że awaria wodna lub po prostu zalanie może się zdarzyć nawet wtedy jeśli niedawno przeprowadziliśmy remont. Powody mogą być różne ale najczęściej to słaba jakość wykorzystanych materiałów lub brak umiejętności fachowca.

 

Są również sytuacje kiedy musimy wybrać mniejsze zło likwidując daną usterkę. Bo co zrobić jeśli przecieka rura, która doprowadza wodę do kranu w łazience dopiero co wyremontowanej a ściana w pokoju, który przylega do łazienki jest mokra? Czy lepiej zerwać płytki w łazience czy może spróbować dostać się do rury lub kranu od strony pokoju? Wiem, że odpowiedź jest prosta i może być tylko jedna... od pokoju !!! Tak tak, wiem ale czy można tak zawsze i czy to się uda? Takie pytania zadajemy sobie zawsze jadąc na kolejną awarię i przeważnie się udaje. Ten kolejny przykład, który opisuję zdarzył się niedawno a przyczyną były materiały złej jakości, które zostały wykorzystane przy remoncie instalacji i chyba pośpiech fachowca. Musieliśmy zlikwidować wyciek w ścianie nie rujnując łazienki a właściciel mieszkania nie posiadał żadnej zapasowej płytki, więc robota była bardzo precyzyjna i nie mogliśmy pozwolić sobie na błędy. Po rozkuciu ściany znaleźliśmy przyczynę wycieku. Muszę tu dodać, że było to często spotykane i bardzo zawodne połączenie skręcane - typowy market-owy wyrób. Ku naszemu zaskoczeniu znaleźliśmy jeszcze w ścianie część starej instalacji żeliwnej przez, którą wydostawała się wilgoć na ścianę. Pracy było trochę więcej niż oceniliśmy to na początku ale dokładnie została wycięte wadliwe połączenie przy kranie i usunęliśmy starą żeliwną rurę kanalizacyjną pozostawioną przez poprzednią ekipę remontową. Generalnie praca wykonana wzorowo, łazienka uratowana, połączenie naprawione, niepotrzebna rura żeliwna usunięta. To wszystko udało się zrobić od strony pokoju. Właściciele po kilku dniach jak ściana wyschnie wezwą fachowca, który naprawi ścianę ( nałoży gips lub tynk ). Taka operacja to i tak o wiele mniejszy koszt niż ponowny remont łazienki.

POGOTOWIE WODNO-KANALIZACYJNE POZNAŃ | TEL. 501 028 779
Witold Goliński

Dodane przez Witold Goliński

Branżą wodno-kanalizacyjną zajmuję się od wielu lat. Rozszerzenie usług o branżę DDD wynikło z potrzeb podczas prac wodno-kanalizacyjnych gdy często dochodziło do wycieku nieczystości a jedynym i skutecznym sposobem było przeprowadzenie dezynfekcji w celu pozbycia się bakterii oraz przykrego zapachu. POGOTOWIE WODNO-KANALIZACYJNE POZNAŃ | DEZYNFEKCJA POZNAŃ TEL 501 028 779